Radnički bolji od Novog Pazara

0
646

Fudbaleri Radničkog pobedili su na “Čika Dači” ekipu Novog Pazara 2:1 (2:1) u upisali nove superligaške bodove.

Radnički je do pobede došao nakon preokreta.

Iako je domaći tim bolje otvorio utakmicu, imao dve prilike za gol, fdo vođstva ipak dolaze gosti. Igrao se 8. minut, kada je kapiten i najbolji strelac Novog Pazara Almir Aganspahić iskoristio idealan centaršut Nikole Vlajkovića sa desne strane i sa šest metara savladao golmana Radničkog Stojana Lekovića.

Radnički se brzo konsolidovao i već u 13. minutu dolazi do izjednačenja. Tomić je izveo korner sa leve strane, Mirić bio najviši u skoku pred golom gostiju, čuvar mreže Novog Pazara Nikola Vujanac uspeo je da zaustavi udarac najboljeg strelca Radničkog 1923, ali je na njegovu nesreću do lopte došao štoper Kragujevčana Stefan Filipović, koji ne propušta priliku da poravna rezultat – 1:1.

Izjednačujući pogodak dao je ogroman vetar u leđa igračima Radničkog. Do preokreta dolazi u 23. minutu, kada je idealan centaršut Aleksandra Varjačića sa desne strane, iskusni Marko Mirić pretvorio u svoj šesti gol u sezoni.

Veliki peh zadesio je kragujevački tim u 68. minutu, kada je ostao bez svog najboljeg igrača na današnjoj utakmici Marka Mirića, koji je bio primoran da napusti teren zbog povrede zadnje lože.

Kragujevčani su ovom pobedom napredovali na superligaškoj tabeli, pa trenutno zauzimaju sedmo mesto sa 14 osvojenih bodova.

U narednom kolu, već u nedelju, Radnički u Gornjem Milanovcu igra protiv Metalca.