Predstava dramskog studija „Petar Pan“ iz Kragujevca „Mali princ v 2.024“ proglašena je za najbolju u dečijoj konkurenciji. Osvojila je nagradu „Zlatni paž“ i po odluci stručnog i dečijeg žirija.
Predstava je nagrađena i specijalnom nagradom za dramaturški postupak.
Majske igre – najveći i najstariji međunarodni festival scenskog stvaralaštva dece i mladih u Srbiji – 66. put održan je od 13. do 17. maja u Gradskom pozorištu Bečej.
Stručni žiri ove godine bio je sastavu Hana Selimović, Sanja Marković, glumice iz Beograda i Arpad Mesaroš, glumac Novosadskog pozorišta.
Za učešće na čuvenom Međunarodnom festivalu scenskog stvaralaštva dece i mladih „Majske igre“ koje se održavaju u Bečeju prijavilo se 50 predstava od čega je selektorka Sonja Petrović odabrala 12 u dve kategorije – za decu i za mlade.
Dramski studio „Petar Pan“ u Pozorištu za decu i mlade u četvrtak, 23. maja, izvodi svoje dve predstave – „Snežana i šest patuljaka“, u terminu od 17:30 i nagrađenu predstavu „Mali princ v 2.024“ u 19:30.