Zvezda slavila posle drame u „Jezeru“

0
769

ok radnicki (4)U derbiju 12. kola Vinerštediše Superlige, odbojkaši Radničkog poraženi su na svom parketu, od beogradske Crvene zvezde, rezultatom 3:2.

Predvođen bivšim igračem kragujevačkog tima, Dušanom Petkovićem, lider na tabeli prilično lako osvojio je prva dva seta (25:17, 25:20) i činilo se da će osvojiti ceo plen.

Međutim, mlada ekipa Radničkog naredna dva seta dobila je na razliku (26:24, 27:25) i tako stavila bod u džep.

Početkom četvrtog seta, prilikom doskoka, povredio se korektor Zvezde Petković, ali je uprkos tome njegov tim uspeo da slavi u odlučujućem setu – 15:13.

Na klupi Radničkog debitovao je Predrag Srećković, koji je zamenio doskorašnjeg trenera Dejana Matića koji je podneo ostavku.

U Radničkom je ponovo prednjačio Lazar Ćirović, sa 17 poena, Uglješa Ilić dodao je 15, Stevanović 11, a Vulović i Blagojević  po 10 poena. Na drugoj strani, Petković je „brojao“ do 23, a Stoilović do 19.

Radnički KG – Crvena zvezda 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 27:25, 13:15)

Dvorana: SH Jezero. Gledalaca: 200. Sudije: V. Simonović (Kragujevac), M. Janković (Niš). Trajanje meča: 131 minut.

RADNIČKI KG: Ćirović 17, Premović 1, Vulović 10, Maksimović 1, Blagojević 10, Pantelić (libero 1, 26 prijema), Protić (libero 2), Perović 5, Stevanović 11, M. Ilić, U. Ilić 15. Trener: Predrag Srećković.

CRVENA ZVEZDA: Okolić 8, Stoilović 19, Koprivica 11, Milutinović 10, Petković 23, Buculjević 1, Vujić (libero, 17 prijema, 3 gr), Munćan, Stoković, Perić, Gmitrović 4, Jovanović. Trener: Duško Nikolić.