Vojvodina odnela bodove sa “Čika Dače”

0
253

Duel dve neporažene ekipe u Superligi Srbije, Radničkog 1923 i Vojvodine, pripao je ekipi iz Novog Sada, koja se bolje snašla na raskvašenom terenu stadiona “Čika Dača” i pogocima Veljka Simića u 62. i Filipa Malbašića u 85. minutu došla je do svog trećeg trijumfa u sezoni – 0:2 (0:0).

U krajnje nepovoljnim uslovima za igru, fudbaleri kragujevačkog i novosadskog tima su malobrojnoj publici na stadionu “Čika Dača” priuštili solidnu fudbalsku predstavu, koja doduše nije opravdala epitet derbija kola, s obzirom da su Novosađani bez većih problema odneli sva tri boda iz srca Šumadije.

Prvi nagoveštaj trijumfa novosadskog tima dogodio se u 11. minutu, kada su golman Radničkog 1923 Stojan Leković i kišom natopljen teren sprečili Nemanju Nikolića da donese početnu prednost gostima. Imali su Novosađani još jednu povoljnu priliku u finišu prvog poluvremena, kada je Leković zaustavio solidan pokušaj Veljka Simića.

Kragujevčani su posle prilično rezervisane igre u prvom poluvremenu zaigrali nešto odvažnije u nastavku utakmice i taman kada su uspostavili kakvu-takvu ravnotežu na terenu, Veljko Simić je centaršut Stefana Đorđevića u 62. minutu pretvorio u vodeći pogodak za novosadski tim.

Primljeni gol u potpunosti je poremetio domaće, dok je Novosađanima dao krila da pokušaju da dotuku grogiranog protivnika. Čak ni izmene koje je strateg Radničkog 1923 Dejan Joksimović napravio u poslednjih dvadesetak minuta utakmice nisu Kragujevčane skrenule sa puta ka porazu.

Sve je bilo rešeno u 85. minutu posle sjajne akcije dvojice rezervista Vojvodine, Dejana Zukića i Filipa Malbašića, za konačnih 2:0.

Fudbaleri Radničkog 1923 tako su zabeležili i prvi poraz u ovoj sezoni i to u susretu sa objektivno boljim i kvalitetnijim protivnikom.

Kragujevčane u petak, 5. avgusta, očekuje gostovanje ekipi Voždovca u utakmici 5. kola Superlige Srbije, u kojoj će izabranici trenera Dejana Joksimovića pokušati da poprave utisak nakon ovog poraza i dopune svoj trenutni bodovni saldo, koji iznosi pet bodova.