Trijumf rukometašica Radničkog u “SBB Jezeru”

0
360

Rukometašice Radničkog su u okviru 2. kola Superlige za žene, dominantnom igrom na svom terenu savladale starog dužnika, ekipu Mladosti iz Nove Pazove rezultatom 33:22 (19:9).

Nakon lošije partije u premijernom meču Superlige, rukometašice Radničkog su u duel sa ekipom Mladosti ušle sa imperativom pobede. Početno ispitivanje snaga je trajalo samo prva 4 minuta do rezultata 2:2. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim. Čvrsta odbrambena 6:0 formacija je bila neprolazan bedem za gošće iz Nove Pazove.

Lucidna rešenja u fazi napada, ubitačni kontranapadi Kragujevčanki su urodili plodom i velikom serijom 7:1 dolaze do vođstva 9:3 na polovini prvog dela igre.

Probale su igračice Mladosti sve što je u njihovoj moći da smanje prednost, no domaće rukometašice im nisu dale ni promil šansi i nade za preokretom. Već u 24. minutu stručni štab gošći je pozvao i drugi minut odmora, ali ni to im nije pomoglo protiv raspoloženih i raspucanih igračica Radničkog, koje su na poluvreme otišle dvocifrenom prednošču 19:9.

Ista meta, isto odstojanje i na samom početku drugog poluvremena. Rešene su bile Kragujevčanke da već na startu ovog dela igre pokažu gošćama da će bodovi ostati u gradu na Lepenici. Golom golgeterski raspoložene Ksenije Petrović u 36. minutu na semaforu je stajalo ogromnih 14 golova prednosti (23:9), što je bio znak za stručni štab Radničkog da se upusti u igračku kombinatoriku, odmori igračice iz prve postave i da šansu devojkama sa klupe. Sve linije domaćina su besprekorno funkcionisale, počev od večeras sigurnijih čuvara mreže, do raspucane bekovske linije, stamenih pivota i brzonogih, efikasnih krila.

Raduje i povratak nakon operacije, reprezentativnog pivota Milijane Stošić, koja je na superligaškom debiju u dresu Radničkog pružila odličnu partiju. Krajnji rezultat 33:22 možda i ne oslikava realan tok utakmice, ali je stručni štab Radničkog pružio šansu svim raspoloživim snagama i rasteretio glavne poluge tima.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka, Katarina Stepanović i Milijana Stošić su dodale po 6, dok su kod gošći prednjačile Leposava Glušica sa 7 i Katarina Šuberić sa 4 postignuta gola.

Narednog vikenda u okviru 3. kola SRLŽ, Radnički putuje u Bor, na megdan istoimenoj ekipi.