Treći poraz fudbalera Radničkog

0
1279

fk radnicki parmenac

I u trećem kolu Prve lige Srbije, mlada ekipa Radničkog 1923 pretrpela je poraz, ovoga puta od beogradskog Sinđelića, na „Čika Dači“, rezultatom 3:1.

Lider na tabeli iskoristio je prvu priliku na utakmici i poveo u 12. minutu, kada je Dimić iskoristio uspavanost čuvara i rutinski poslao loptu u mrežu.

Već u 34. minutu gosti su udvostručili vođstvo. Naime, mladi golman Najdanović dva puta je zaustavljao protivničke udarce u situacijama jedan na jedan, ali je treći put iz odbitka bio nemoćan posle udarca Damnjanovića.

Isti igrač posle desetak minuta u nastavku susreta povećao je vođstvo na 3:0. Počasni pogodak za Kragujevčane postigao je Lukić u 64. minutu, rutinskom egzekucijom iz dobrog kontranapada.

Radnički je tako ostao prikovan za dno tabele, kao jedini tim koji u dosadašnjem toku sezone nije osvojio nijedan bod.

Utakmica je počela minutom ćutanja, u znak sećanja na nedavno preminulog pevača grupe Smak, Borisa Aranđelovića, a njemu u čast su pre početka meča i tokom poluvremena sa razglasa puštane pesme Smaka. Počast su mu odali i „crveni đavoli“, transparentom „Uz tvoj glas i dalje… Tvoja Šumadija peva“.

Radnički – Sinđelić 1:3 (0:2)

KRAGUJEVAC – Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 500. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak). Žuti kartoni: Živanović, Andrić, Petrović, Nikolić (Radnički 1923), Dobrašinović, Sajčić (Sinđelić). Strelci: 0:1 Dimić 12, 0:2 Damnjanović 34, 0:3 Damnjanović 54, 1:3 Lukić u 64. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić, Gavrović (od 45. Nikolić), Aleksić, Živanović, Petrović, Stević, Vidović, D. Miljuš, Urošević (od 25. Andrić), Čonka (od 57. Čonka). Trener: Neško Milovanović.

SINĐELIĆ: Šćekić, Stanimirović, Malović, Pešić, Radulović, Piščević, Dimić (od 78. Milenković), Dobrašinović, Sajčić, Damnjanović (od 74. Popadić), Zvrko (od 65. Perišić). Trener: Zoran Mirković.