„Tigrice“ sve dalje od titule

0
724

zrk radnicki

Rukometašice Radničkog značajno su umanjile šansu da odbrane titulu, pošto su nakon remija sa Železničarem u „Jezeru“, poražene na gostovanju niškoj Naisi (28:27), pa sada zaostaju četiri boda za vodećim Izvorom iz Bukovičke Banje.

U većem delu meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, a tri minuta pre kraja „tigrice“ su imale i tri gola „viška“ – 26:23. Međutim, ni to im nije bilo dovoljno, jer su domaće za samo dva minuta stigle do preokreta serijom 4:0. Ipak, timovi su u poslednji minut ušli poravnati, a domaćinu je pobedu donela kapiten Hristina Nedeljković.

U pobedničkom timu najefikasnija bila je Katarina Radović sa osam golova, dok je na drugoj strani Anđela Janjušević postigla devet, a Jovana Risović odbranila 18 šuteva.

Naisa – Radnički 28:27 (12:9)

NIŠ – Hala: „Čair“. Gledalaca: 300. Sudije: Branka Marić, Zorica Mašić. Sedmerci: Naisa 5(3), Radnički 6(5). Isključenja: Naisa 6, Radnički 16 minuta.

NAISA: Popović (9 odbrana), Nikolić, Veljković 4, Milojević, Pešić 2, Stefanović 3, Đoković 5, Radović 8, Nedeljković 5, Petković (2 odbrana), J. Zdravković, Mitrović, T. Zdravković 1, Jevtović, Petrović.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 4, Prijović, Tanić 4, S. Radosavljević 3, N. Radosavljević, Radović 5, Stajković, Simić, Lukić, Risović (18 odbrana), Dukić, Tatar 1, Kulić, Todorović 1, Janjušević 9.