„Tigrice“ ostale u igri za titulu

0
1370

zrk radnicki naisa

Posle dva loša izdanja, koja su ih značajno udaljila od titule, rukometašice Radničkog pobedile su na gostovanju Jagodini – 27:24 i tako bar teoretski ostale u borbi za odbranu trofeja u Superligi.

Posle ravnopravne igre u prvih 15 minuta, „tigrice“ su počele da lome otpor protivnica, pa su posle serije 8:2 na odmor otišle sa velikom prednošću – 17:10.

U nastavku susreta održavale su stečeno vođstvo, ne dozvolivši domaćinu, koji trenutno zauzima pretposlednje mesto, da priđe na manje od tri gola zaostatka.

Najefikasnija u pobedi Radničkog bila je Sanja Radosavljević sa 10 golova, a Anđela Janjušević postigla je samo jedan manje, koliko i Aleksandra Vukajlović na drugoj strani. Na golu „tigrica“ Jovana Risović prikupila je 22 odbrane.

Jagodina – Radnički  24:27 (10:17)

JAGODINASH „JASSA“. Gledalaca : 250. Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (obojica iz Leskovca). Sedmerci: Jagodina 3(3), Radnički 4(3). Isključenja:  Jagodina 2, Radnički 12 minuta.

JAGODINA: Radosavljević, Marković, B. Šaronjić 2, Perazić 1, Vukajlović 9, J. Bogdanović, Cvetinović 3, N. Bogdanović (3 odbrane), Prelević 2, Stefanović, E. Šaronjić, Mišković, Glišović 4, Cvijanović 3, Arega, Stranjanac (7 odbrana).

RADNIČKI: Ćosić, Petrović, Prijović, Tanić 2, S. Radosavljević 10, N. Radosavljević, Radović 4, Stajković, Lukić 1, Risović (22 odbrane), Dukić 1, Tatar, Veljković, Kulić, Todorović, Janjušević 9.