Tesan poraz rukometaša u Belorusiji

0
717

rk radnicki zeleznicarPosle velike borbe, rukometaši Radničkog iz Kragujevca poraženi su na gostovanju beloruskom Meškovu iz Bresta, rezultatom 29:28, u petom kolu regionalne SEHA lige.

Domaćin je od starta prvog poluvremena bio u vođstvu, ali su Šumadinci u finišu stigli do prve prednosti, sa kojom su i otišli na odmor – 16:15.

Posle 10 minuta igre u nastavku susreta Meškov je serijom 8:1 došao na „plus šest“ (26:20), a kragujevački tim je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Najefikasniji u redovima Radničkog bio je Aleksandar Bosić sa šest golova, Dejan Pralica dodao je pet, a Nemanja Grbović četiri. Na drugoj strani nezaustavljiv je bio Simon Razgor, sa 11 golova iz 12 pokušaja.

Meškov Brest – Radnički 29:28 (16:15)

Brest – Hala: Viktorija. Sudije: Andrej Gusko i Sergej Repkin.

MEŠKOV BREST: Pešić (6 odbrana), Babičev 1, Božović 1, Manojlović, Kamišik, Špiler 3, Nikulenku, Stojković, Čarapenka (3 odbrane), Šumak 4, Vukić, Baranau 7, Karačić, Razgor 11, Šilovič 2, Astrašapkin.

RADNIČKI: Arsić (3 odbrane), Pralica 5, Prodanović 2, Janićijević, Gugleta 1, Medurić 2, Petrović (10 odbrana), Spasić 2, Radovanović 2, Šmigić 1, Bosić 6, Ervaćanin, Rajičević 1, Grbović 4.