Rukometašice Radničkog poražene u Vrbasu

0
152

Rukometašice Radničkog su u okviru 10. kola Arkus lige za žene pretrpele poraz na gostovanju u Vrbasu od istoimene ekipe rezultatom 36:23 (18:11). Kragujevčanke se nakon ove runde trenutno nalaze na sedmom mestu sa osvojenih 9 bodova.

Ekipa Vrbasa, ove sezone znatno pojačana angažovanjem četiri strane igračice, pruža odlične partije i predstavlja tvrd orah na svom terenu. Rukometašice Radničkog su otvorile meč vođstvom 0:1 i odbranivši nekoliko napada Vrbašanki. Međutim serija promašenih zicera i par tehničkih grešaka ih dovodi, umesto visokog startnog vođstva, serijom golova Brazilki Ribeiro i Holc u rezultatski minus (5:1, 7.minut). Rezultatski preokret kao da je vezao ruke Kragujevčankama, koje naglo popuštaju u odbrani i serijom loših poteza u fazi napada omogućavaju domaćim igračicama da preuzmu kontrolu utakmice u svoje ruke. Sredinom prvog dela igre, gošće su stabilizovale igru, smanjile razliku (10:7, 18minut), no ispostavilo se da je to bio samo trenutni blesak.

Domaće igračice, predvođene raspoloženim Brazilkama povećavaju prednost do konačnih 18:11 na kraju ovog dela igre.

Kragujevačke rukometašice su često znale da naprave munjevite preokrete u igračkom i rezultatskom smislu, pa se očekivala njihova pozitivna reakcija u drugom poluvremenu, ali se to nije dogodilo to nije. Jednostavno, nisu se složile kockice i nisu imale svoje veče, pa su domaće igračice preko sjajne Ribeiro već u 34. minutu došle do dvocifrene prednosti, 21:11. Ništa gošćama nije polazilo za rukom, tako da je šef struke Kurandić promešao karte i dao šansu i igračicama sa klupe. Do kraja utakmice domaćin je sigurnom igrom priveo susret kraju konačnim rezultatom 36:23.

U redovima Vrbasa najefikasnije su bile Dias Bruna Ribeiro sa 10 i Paula Makedo Holc sa 8 pogodaka, dok su kod Kragujevčanki golgeterski najraspoloženije bile Teodora Veličković sa 8 i Ajlin Bjelak i Ksenija Petrović sa po 4 postignuta gola.

Rukometašice Radničkog će u okviru poslednjeg, 11. kola Arkus lige dočekati ekipu RK Beograda u subotu 20. novembra.