Rukometašice Radničkog pale nakon dva produžetka

0
248

Posle velike borbe i dva produžetka u “SBB Jezeru” ekipa Jagodine osvojila je titulu prvaka Srbije. Meč je završen pobedom gošći 28:27 (21:21, 8:10).

Kragujevčanke su sa 4:0 otvorile meč, delovale u tim trenucima vrlo odlučno da se posle poraza u prvom meču u Jagodini izbore za majstoricu. Međutim, nisu im to dozvolile gošće.

Važnost meča i ogromna želja uzrokovali su i dosta grešaka na obe strane.

Domaće su imale kontrolu u prvom poluvremenu koje su rešile u svoju korist 10:8. Gošće su nametnule svoj stil igre početkom drugog poluvremena pa uspevaju da za 13 minuta postignu golova koliko i u celom prvom poluvremenu. Rukometašice Radničkog se nisu predavale.

Na ulasku u poslednjih desetak minuta meča, bilo je obilje uzbuđenja. Radnički je uspeo da preko najiskusnije Katarine Stepanović stigne iz minus dva do izjednačenja.

Ipak, kad je najviše bilo važno za samopouzdanje domaćih, Đurašinović je odbranila sedmerac upravo Katarini Stepanović, pa je usledila i stativa iskusne igračice.

U produžecima pobeda je mogla da ode na obe strane, ali je više koncentracije i svežine ostalo kod Jagodinki. Videlo se to i posle loše bačene kontre posle odbrane Hasanović na 27:27 posle čega je deset sekundi pre kraja Adžić pogodila za pobedu.