Radnički sa igračem manje ostao bez bodova u Lazarevcu

0
399

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju Kolubari u Lazarevcu 3:1

Derbi utakmica 31. kola Prve lige Srbije pripala je ekipi Kolubare. Radnički je dobro otvorio utakmicu, prvi došao u vođstvo preko Miloša Vidovića u 30. minutu. Do kraja prvog dela utakmice Kragujevčani su uspeli da sačuvaju prednost. Ključni detalj dogodio se u 53. minuta kada Radnički ostaje sa igračem manje. Drugi žuti karton i isključenje zaradio je Aleksijević.

Domaći su najpre u 69. minutu preko Đenića došli do izjednačenja, a samo četiri minuta kasnije golom Simića dolaze i do prednosti. Konačnih 3:1 postavio je Tejić u sudijskoj nadoknadi.

Radnički je ovim porazom ponovo zakomplikovao borbu za plasman u Super ligu. Kragujevački tim je i dalje lider na tabeli sa 62 osvojena boda, ali mu Kolubara diše za vratom sa samo dva manje. Superligaške ambicije gaje i Kabel na trećem mestu sa 59 bodova, kao i IMT koji ima 57.