Radnički poveo, Partizan osvojio bodove

0
143

Fudbaleri Radničkog izgubili su na “Čika Dači” od Partizana 3:1 u utakmici osmog kola Superlige Srbije.

Radnički je sjajno otvorio utakmicu. Već u osmom minutu, posle prodora Varjačića i njegovog dobrog centaršuta, štoper Paritzana Saničanin glavom šalje loptu u sopstvenu mrežu.

Partizan potpom preuzima inicijativu, ali se kragujevaki klub odlično brani, tako da “crno – beli” sve do 39. minuta nisu uspeli da stvore ozbiljiju priliku.

Ali u 39. minutu Miloš Jojić sa dvadesetak metara preciznim šutem uspeva da savlada Lekovića i donese izjednačenje. Iskoristili su gosti momentum i samo dva minuta kasnije došli i do vođstva. U kaznenon prostoru Radničkog se najbolje snašao Holender i poslao loptu u mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvreme Rikardo koristi prvu pravu priliku i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat meča.

Do kraja se igralo otovoreno na obe strane, najzrelije prilike za Radnički propustili su Mirić i Kovinić koji je glavom sa nekoliko metara pogodio prečku. S druge strane, partizan je mogao do ubedljivije pobede preko Rikarada koji je pogodio stativu i Meniga koga je u duelu jedan na jedan nadmurdrio golman Radničkog Leković.