Radnički bez bodova protiv Vojvodine

0
682

Rukometaši Radničkog su u četvrtom kolu Arkus lige za muškarce pretrpeli poraz u Novom Sadu od šampiona Vojvodine rezultatom 33:26 (13:12( iako su do 40. minuta držali konce igre u svojim rukama. Nakon ove runde šampionata, Kragujevčani imaju skor od dve pobede i dva poraza.

Nakon odlične partije u prethodnom kolu, Kragujevčani su na gostovanje osmostrukom šampionu krenuli osokoljeni i motivisani u želji da probaju da pomrse konce favorizovanoj ekipi Vojvodine. Odlično je Radnički otvorio utakmicu, 5-1 odbrambena formacija je zadavala glavobolje napadu domaćina, a raznovrsnost u napadu ih dovodi do vođstva u uvodnom delu (1:4, 9. minut). Sveo je gost šampiona na samo jedan postignut gol u prvih 11 minuta, što im je davalo dozu ohrabrenja za dalji tok susreta. Probudili su se Novosađani i serijom 6:1 prelaze u vođstvo 7:5 (18. minut). Dobro se držao Šumadijski superligaš u odbrani, zaustavljeni su naleti domaćina, jedino nisu imali lek za večeras raspoloženog reprezentativca Jovicu Nikolića, koji je golovima i asistencijama držao u životu svoj tim. Do kraja poluvremena je viđena izjednačena igra, što pokazuje i krajnji rezultat nakon 30 minuta igre – 13:12.

Pogotcima Barudžića i Davidovića, Kragujevčani otvaraju drugo poluvreme i prelaze u vođstvo (13:14, 32. minut). Funkcionisalo je sve u igri gostiju, koji u 36. minutu dolaze do 3 gola prednosti (15:18), što je izazvalo stručni štab domaćih da zatraži minut odmora, nakon koga rukometaši Vojvodine maksimalno pojačavaju agresivnost u odbrani, predvođeni iskusnim Verkićem na golu, a iz pomenute defanzive su usledili laki golovi i velikom serijom 8:1 opravdavaju svoj renome i prelaze u vođstvo (23:19, 45. minut). Pokušali su igrači Radničkog sve što je u njihovoj moći da se vrate u utakmicu, ali im protiv zahuktalog domaćina to nije uspelo. Krajnji rezultat 33:26 možda i ne odražava pravi odnos snaga u većem delu utakmice, ali raduje činjenica da su Kragujevčani u većem delu susreta bili ravnopravan protivnik.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Jovica Nikolić sa 9 i Branko Tomić sa 8 pogodaka, dok su kod Radničkog najraspoloženiji bili Miloš Barudžić sa 7 i Veljko Davidović sa 6 postignutih golova.

Narednu utakmicu, u petom kolu Arkus lige za muškarce, Radnički će odigrati u subotu 16. oktobra, u “SBB Jezeru”, protiv Metaloplastike iz Šapca.