Preokret fudbalera Radničkog u finišu za važnu pobedu (VIDEO)

0
205

U 35. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Radničkog ostvarili su značajnu pobedu protiv direktnog konkurenta u borbi za ispadanje, novosadskog Proletera, preokretom u samom finišu susreta – 2:1.

U 28. minutu susreta Piščević je oboren u kaznenom prostoru, ali je Mirićev šut sa bele tačke završio visoko iznad prečke. Kazna je stigla u samom finišu poluvremena, kada se defanzivac gostiju Marko Jovanović najbolje snašao posle kornera i iz peterca sproveo loptu u mrežu.

Radnički je krenuo sa atacima u nastavku susreta, ali su i gosti imali par dobrih prilika. Najbolju šansu propustio je Marko Mirić, koji je iz peterca neometan umesto u gotovo praznu mrežu loptu glavom prosledio u gol-aut.

Kragujevčani su došli do izjednačenja u 87. minutu, iz novog jedanaesterca, a odgovornost je ovoga puta preuzeo Nemanja Tomić.

Domaći su do celog plena došli samo dva minuta kasnije, kada se posle kornera u šesnaestercu najbolje snašao mladi rezervista Đorđe Maksimović i doneo veliko slavlje svom timu.

Radnički dva kola pre kraja ima tri boda više od Proletera i pet od Metalca, čime je umnogome povećao šanse da izbegne direktno ispadanje. Kako sada stvari stoje, najverovatnije će u baraž, jer za ekipom Mladosti iz Lučana, koja je u bezbednoj zoni, zaostaje četiri boda.

Predstojećeg vikenda Kragujevčani gostuju subotičkom Spartaku, dok u poslednjem kolu dočekuje poslednjeplasirani tim Metalca iz Gornjeg Milanovca, koji je gotovo izvesno već viđen u nižem rangu.