Porazi Radničkog i Šumadije

0
978

fk-radnicki-polet-gavrovic

Oba kragujevačka srpskoligaša pretrpela su poraze u 10. kolu. Radnički 1923 je izgubio na gostovanju Mihajlovcu 1934, rezultatom 3:2, a Šumadija 1903 kao gost Karađorđu iz Topole (2:1).

Mihajlovčani su poveli 18. minutu, pogotkom Svetozara Redžića, a samo sedam minuta kasnije duplirali prednost preko Marka Milosavljevića – 2:0.

Nedugo po povratku sa odmora mladi Nikola Dišić povisio je na 3:0 i činilo se da je sve rešeno. Međutim, gosti su se u finišu vratili u igru, pogocima rezervista Dejana Miljuša i Nikole Ivkovića, u 83. i 84. minutu. Ali, to je bilo sve što su uspeli da urade.

Radničkom je ovo bio prvi poraz, dok je Šumadija je pretrpela osmi.

Već u trećem minutu Životić je doveo Topolce u vođstvo, koje je u 43. duplirao Radenković. Nadu Šumadiji vratio je Đorić u 54. minutu, ali im domaćin nije dozvoli da „otkinu“ bar bod.

Radnički je, uprkos porazu, ostao na čelu tabele, zahvaljujući remiju Šapina, koje sada, zajedno sa Budućnost Krušikom iz Valjeva, zaostaju jedan bod, dok Šumadija sa poslednjeg mesta sve više zaostaje za najbližim rivalima.