Poraz Šumadije u Subotici

0
544

zkk sumadija (3)

U 18. kolu Ženske košarkaške lige Srbije, Šumadija je poražena na gostovanju subotičkom Spartaku, rezultatom 66:59 (18:12, 15:10, 14:24, 19:13).

Kragujevčanke su loše startovale (7:0), ali su ubrzo uspele da se vrate u igru. Međutim, domaće su ponovo dodale gas i do poluvremena došle do dvocifrene prednost (33:22).

Šumadija je u nastavku susreta zaigrala sjajno i za samo tri minuta napravila seriju 18:0, za totalni preokret (40:33). Ipak, Spartak je u samom finišu treće četvrtine ponovo došao u vođstvo (47:46), ali samo na kratko, jer su gošće odmah preokrenule i vodile sve do 36. minuta (55:53).

Od tog trenutka Subotičanke su napravile seriju 14:6, pa je Šumadija ostala bez važnih bodova u borbi za opstanak.

Najefikasnija u poraženom timu bila je Stefani Garden sa 22 poena (indeks 21), a pratile su je Kristina Milošević (14 poena, 8 skokova) i Jelena Trifunović (11 poena). Na drugoj strani Nataša Pavlov postigla je 21 poen, a Rada Vidović 18.