Poraz rukometašica u Novom Sadu

0
181

Rukometašice Radničkog pretrpele su i drugi poraz na ovosezonskim gostovanjima, u utakmici trećeg kola Arkus lige, u Novom Sadu, od ekipe Vojvodine rezultatom 32:30 (15:12).

Novosađanke su već sredinom poluvremena stekle pet poena „viška“ (10:5), ali su tri minuta pre odlaska na odmor Kragujevčanke prišle na samo „minus jedan“ – 13:12. Ipak, domaće su vezale dva gola i rešile ovaj period igre u svoju korist – 15:12.

U nastavku susreta pojačale su ritam, pa su u jednom momentu imale i „plus sedam“ (23:16), što je izazvalo promenu na golu. Amna Pidro vezala par odbrana i raspucanoj Teodori Veličković i saigračicama dala vetar u leđa, pa su u 57. minutu prišle na samo dva gola zaostatka (31:29). No tada sa dve igračice više u polju nisu uspele da presečenu loptu pretvore u gol, što je Vojvodina kaznila i privela meč kraju.

U redovima Vojvodine najefikasnija je bila Nevena Todorovski sa 9 pogodaka, dok je kod Kragujevčanki tradicionalno golgeterski najraspoloženija bila Teodora Veličković sa 13 postignutih golova.

U sledećem kolu, ekipa Radničkog će biti slobodna.

Igrač utakmice: Ana Lazić (Vojvodina)

Vojvodina – Radnički: 32:30 (15:12)

Novi Sad: SC “Slana bara”. Gledalaca: 200

Sudije: Đorđe i Miloš Jevtić

Sedmerci: Vojvodina 6 (5), Radnički 4 (4)

Isključenja: Vojvodina 12 min, Radnički 14 min

Vojvodina: Raič, Čaušević 2, Ćetković 6, Lovrić, Golušin 1, Lazić 7, Ivošević, Todorovski 9, Tomić 4, Mijailović 2, Bulatović (8 odbrana), Kažić, Zafirović, Bahun, Korać 1, Petronijević.

Radnički: Dragićević, Veličković 13, Stošić, Vučićević, Pidro (5 odbrana, sedmerac), Inđić 2, K. Petrović 2, Rašković 1, Bjelak 4, Bogunović 4, D. Ranković 2, Kostić (7 odbrana), Z. Ranković 2, Andrić.