Poraz rukometašica u Nišu

0
142

Rukometašice Radničkog su u utakmici 12. kola Superlige poražene na gostovanju u Nišu od ekipe Naise, rezultatom 30:27 (14:14).

Ušle su rukometašice Radničkog u duel čvrsto rešene da pokušaju da se osvete za prethodna dva poraza i eventualnom pobedom zakomplikuju situaciju na vrhu tabele. U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije stekla više od jednog gola prednosti. Stručni štab gošći je iznenadio ekipu iz Niša, zaigravši od početka postavkom 7 na 6 u napadu, što je davalo rezultata jedno vreme, međutim, domaćin se brzo adaptirao i brzim rešenjima u napadu održavao egal rezultat. Nakon drugog odbranjenog sedmerca Hasanovićeve pri vođstvu 12:11, Kragujevčanke su propustile tri dobre prilike da ostvare veću prednost, tako da se na veliki odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 14:14.

Krenule su žestoko početkom drugog dela igre domaće rukometašice i serijom 4:1 došle do vođstva 18:15 u 35. minutu. Osokoljene prvom većom prednošću, zaigrale su još agresivnije i u roku od pet minuta došle do velikih pet golova prednosti (22:17, 40. min) pogotkom Tasićeve.

Radničkom je malo šta polazilo od ruke u tom periodu igre, pa se činilo da su rukometašice Naise već prelomile utakmicu. Nakon dva minuta odmora gostujućeg stručnog štaba i vođstva Nišlijki 27:21, situacija na terenu je poprimila drugačiji tok. Pojačana agresivnost i angažovanje u odbrani i razbranjena Marijana Ilić su konačno dali rezultata. Kragujevčanke velikom serijom, golom Bjelakove u 57. minutu prilaze na samo gol razlike, 27:26. Nakon minuta odmora, domaćin realizuje napad a nakon pogrešnog dodavanja u napadu gošći, uspešno realizuju kontranapad i ponovo na semaforu stoji plus 3 (29:26). Do kraja utakmice, svaka od ekipa je postigla gol, tako da je Naisa slavila konačnim rezultatom 30:27.

U redovima Nišlijki najefikasnije su bile igračica utakmice Marija Filipović sa 8 i Srna Sukur sa 6 pogodaka, dok su kod Radničkog prednjačile Katarina Stepanović sa 7 i Ksenija Petrović sa 6 postignutih golova.

Kragujevčanke su uprkos porazu ostale na petoj poziciji, a narednog vikenda očekuje ih još jedno gostovanje, ekipi Mladosti u Novoj Pazovi.

Naisa – Radnički: 30:27 (14:14)

Niš: Hala “Čair”. Gledalaca: / Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković. Sedmerci: Naisa 7 (5), Radnički 5 (4). Isključenja: Naisa 10 min, Radnički 12 min

Naisa: Čogurić, T. Petković, Đurović, Radović 3, Stojanovska 2, M. Petković (11 odbrana), Mag. Petković, Ivanović, Stankovski 2, Nikolić, Filipović 8, Rajković, Simatović 1, Sukur 6, Tasić 4, Gakidova 4.

Radnički: Veličković 5, Stojanac, Bjelak 1, Stepanović 7, Nedeljković, Stošić 2, Hasanović (3 odbrane i 2 sedmerca), Vlašković , Stoiljković, Ilić (9 odbrana), Petrović 6, Agatunović 2, Kolak 4.