0
876

fk radnicki

U ukupno četvrtim pripremnim susretima za oba tima, fudbaleri Radničkog 1923 i Šumadije 1903 ostvarili su pobede.

Radnički je na „Čika Dači“ bio bolji od ekipe čačanskog Borca, rezultatom 2:1, dok je Šumadija na Bubnju nadigrala Karađorđa iz Topole – 2:0.

Čačani su u Kragujevac došli sa praktično drugim timom, sastavljenim od igrača koji nisu igrali na premijeri Superlige, ali su u takvom sastavu bili rival po meri „đavola“ u ovom trenutku. Radnički je poveo preko Nenadića u 29. minutu, a po povratku sa odmora Stojčić je iskoristio uspavanost odbrane i poravnao rezultat. Međutim, već u 56. minutu pobedu Radničkom doneo je Đorđe Andrić, igrač koji se nalazi na probi.

Šumadija je bila bolja od rivala u Srpskoj ligi, protiv kog je Radnički nedavno odigrao bez golova. Pogotke za „plavo-bele“ postigli su Đurđević u 33. i Živadinović u 42. minutu.