Odbojkaši Radničkog slavili u Ljigu

0
741

ok radnicki (2)Odbojkaši Radničkog slavili su maksimalnim rezultatom (3:0), na gostovanju Spartaku iz Ljiga, u sedmom kolu Superlige Srbije, ali daleko od toga da su lako osvojili ta tri seta.

Zahvaljujući dobroj realizaciji, Kragujevčani su ušli u završnicu prvog seta sa četiri poena viška (21:17), pa su na kraju mirno priveli set kraju – 25:22.

U drugom setu Spartak je propustio priliku da izjednači. Domaći su u završnicu ušli sa vođstvom 21:20, ali je tada proradio blok gostiju koji su uspeli da preokrenu – 25:23.

U trećem setu Kragujevčani su posao priveli kraju. Na drugom obavznom predahu imali su „plus šest“ (16:10), posle čega su samo overili tri boda – 25:22.

Ekipu Radničkog predvodio je korektor Uglješa Ilić sa 20 poena, Vulović je dodao 11, dok su po 9 imali Ćirović i Blagojević. Sa druge strane, prednjačio je Dojčilović (18).

Posle ove pobede Radnički se vratio na četvrto mesto, a u narednom kolu gostuje kraljevačkoj Ribnici.

Spartak (Ljig) – Radnički 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)

Hala: OŠ „Sava Kerković”. Gledalaca: 150. Sudije: Igor Miljković i Anđelko Popović. Trajanje meča: 80 minuta.

SPARTAK: Majcan 1, Gajević, Gajić, Šatora, Adamović 5, Drapšin 6, Dojčilović 18, Smiljanić (libero), Milosavljević, Karišik 8, Radosavljević, Opačić 6. Trener: Bogdan Veličković.

RADNIČKI: Ćirović 9, Premović, Jovanović 2, Protić (libero), Perović, Vulović 11, Stevanović 6, M. Ilić, U. Ilić 20, Maksimović, Blagojević 9, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.