Novosađanke sprečile perfektnu sezonu „Tigrica“

0
628

zrk radnicki

Rukometašice Radničkog su još pre dva kola osigurale šampionsku titulu, ali ih je od perfektne sezone odvojio poraz od Minakva Vojvodine u Novom Sadu, u poslednjem kolu Superlige – 34:33.

U cilju da ostvare istorijski uspeh, osvajanjem četvrtog mesta i plasmanom u evropska takmičenja, Novosađanke su od samog starta prikazivale veću želju za pobedom.

Pred kraj poluvremena stekle su četiri gola viška (15:11), a u nastavku susreta i maksimalnih „plus sedam“ (30:23). Gošće su zatim zaigrale agresivnije i prišle na samo gol zaostatka, ali to je bilo sve što su uspele da urade.

Tako je prekinuta serija „tigrica“ od 36 prvenstvenih pobeda, započeta 9. novembra 2013. godine, ali je titula ipak ostala u Kragujevcu. Priliku da prvi put u klupske vitrine donesu i pehar Kupa Srbije, Kragujevčanke će imati narednog vikenda, na finalnom turniru u „Jezeru“.

Minakva Vojvodina – Radnički 35:34 (18:16)

Novi Sad – Dvorana: Slana bara. Gledalaca: 50. Sudije: Antić i Jakovljević (Beograd). Sedmerci: Minakva 5(3), Radnički 3(3). Isključenja: Minakva 4, Radnički 4 minuta.

MINAKVA VOJVODINA: N. Kolundžić (7 odbrana), Agbaba 1, Pavlov, Bojanić 3, Žarković 9 (1), Cakić, Ivanov, Berak 7 (1), Zečević, T. Kolundžić 6, Andrić 2, Rančić 1, Kojić, Golušin 6 (1).

RADNIČKI: Stajković, Prijović 6, Kevrešan-Mačužić, Radosavljević 5, Begović, Milošević 2, Nišavić, Tošović (1 odbrana), Ristić, Balać 1, Stanisavljević 1, Risović (10 odbrana), Dukić 5, Danilović 6(3), Janjušević 8.