Lider se sapleo u Vranju

0
192

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na tradicionalno neugodnom gostovanju Dinamu u Vranju, rezultatom 2:1.

Kragujevčani u poslednjih pet mečeva u Vranju ne znaju za pobedu, a ovo im je bio treći uzastopni poraz na tom stadionu.

Domaćin je od početka bio konkretniji rival, a posle četiri-pet dobrih prilika, konačno je došao u vođstvo u 44. minutu susreta, kada je posle duge lopte Mlađan Stevanović iz drugog puta uspeo da savlada golmana Lukića.

Prvu izgledniju šansu Radnički je imao tek početkom drugog poluvremena, kada je posle neuspele ofsajd zamke šut glavom Miloša Vidovića iz neposredne blizine osujetio golman Vukašinović, da bi u nastavku akcije Ćirović pogodio prečku.

Nedugo zatim, u 58. minutu, Vidović je izgubio duel sa Gordićem, koji je proigrao Dejana Tumbasa, a ovaj sa desetak metara poslao loptu u donji ugao Lukićevog gola – 2:0.

Samo pet minuta kasnije Kragujevčani su se vratili u igru. Tekla je akcija po levoj strani, Zukanović je najpre pokušao da sprovede loptu u mrežu, a na drugoj stativi ju je dočekao Ćirović i smanjio zaostatak.

Do kraja meča Radnički nije ozbiljnije ugrozio pobedu Vranjanaca, koji su imali još par solidnih prilika i na kraju sasvim zasluženo osvojili ceo plen.

Kiks Kragujevčana iskoristio je Kabel, koji sada ima samo četiri boda manje.