„Iz dvojke u keca“ – Radnički do prvog mesta posle preokreta

0
673

Fudbaleri Radničkog osvojili su prvo mesto u Prvoj ligi Srbije, pošto su u meču poslednjeg kola savladali ekipu Jagodine, rezultatom 4:2, posle preokreta u drugom poluvremenu, nakon što su Jagodinci na odmor otišli sa vođstvom 2:0. Kragujevčani su sezonu završili sa 69 bodova, koliko je upisala i Kolubara iz Lazarevca, a kako su u međusobnim duelima ovi timovi po jednom slavili sa dva gola prednosti, odlučio je gol više koji su Šumadinci postigli u gostima (2:0, 1:3).

Gosti su poveli u 20. minutu, kada je posle ubacivanja sa leve strane Nikola Stojanović poslao loptu u mrežu sa sredine peterca, a posle novih 20 minuta udvostručili su vođstvo preko Mila Mićunovića, koji je iskoristio pas Stojančića i smestio loptu u donji desni ugao – 2:0.

Kako je Kolubara na poluvremenu vodila u Zemunu sa 2:0, u tim trenucima je preuzela prvo mesto na tabeli, što je trglo Kragujevčane, koji su u nastavku susreta zaigrali ofanzivnije.

Posle samo šest minuta igre u nastavku Radnički je smanjio zaostatak preko Vićentijevića, koji je posle duge akcije uputio slab udarac ka golu, ali je lopta nekako uspela da prevari golmana Jagodinaca i uđe u mrežu. Nije se dugo čekalo na izjednačenje. U 58. minutu lopta je u ruku pogodila Stojanovića posle odbitka, a siguran realizator najstrože kazne bio je Varjačić.

Potpuni preokret viđen je već u 65. minutu, kada je Stevan Kovačević odlično šutirao sa oko 18 metara, a sve dileme oko pobednika otklonio je Nikola Rađen pogotkom glavom posle kornera u 71. minutu.

Već ranije je bilo poznato da će Radnički i Kolubara naredne sezone igrati u Super ligi, a poslednje kolo otklonilo je i pitanje prvaka.