Među članovima vatrogasno-spasilačkog tima Srbije koji kreću danas u Grčku su i Kragujevčani.
Srbija šalje tim za gašenje požara u Grčku, saopštio je juče ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić.
U vatrogasno-spasilačkom timu od 36 vatrogasaca i 14 vatrogasnih vozila iz Srbije nalaze se i kragujevački vatrogasci koji će pomoći u gašenju požara.
Takođe, biće upućena i dva pripadnika medicinskog tima sa sanitetskim vozilom.
Ovi timovi će krenuti u Grčku danas posle podne i biće raspoređeni na lokacije gde je pomoć najpotrebnija.
Da podsetimo, osmočlani tim vatrogasaca-spasilaca iz Kragujevca, zajedno sa kolegama iz Srbije učestvovao je od 6. do 17. februara u spašavanju preživelih posle zemljotresa u Turskoj.

