Ekonomac slavio u derbiju

0
653

ekonomac-3

U derbiju jesenjeg dela Prve futsal lige Srbije, Ekonomac je na svom parketu savladao lidera na tabeli, beogradski Euro Motus, rezultatom 5:3, nanevši mu tako prvi poraz.

Kragujevčani su do vođstva došli u osmom minutu, posle fantastičnog driblinga i još boljeg udarca Nikole Matijevića. Samo tri minuta kasnije sa gotovo iste pozicije precizan je bio Evgeni Valjenko, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Denis Ramić u 16. minutu – 3:0.

Samo tri minuta po povratku sa odmora Valjenko je svojim drugim golom povisio na 4:0. Gosti su se vratili u igru pogocima Šoša u 26. minutu i Roknića u 30, ali je onda sve dileme oko pobednika otklonio Matijević posle sjajne asistencije Borisova – 5:2. U finišu susreta Roknić je samo ublažio poraz.

Posle deset odigranih kola Ekonomac zaostaje samo bod za vodećim Euro Motusom.