Ekonomac ponovo na čelu

0
1736

ekonomac

Drugi deo sezone, posle gotovo tromesečne pauze, fudbaleri Ekonomca započeli su uspešno, pošto su se pobedom nad Kopernikusom, u Nišu, rezultatom 3:1, vratili na prvu poziciju Prve futsal lige, nakon 11 kola.

Aktuelni šampioni su znatno teže nego što se očekivalo došli do pobede u Nišu. Posle sedam minuta igre domaćin je došao u vođstvo, preko Jankovića, iz praktično prvog šuta ka golu Bilića. Uprkos brojnim šansama i pritisku Ekonomca, Kopernikus je na odmor otišao sa minimalnim vođstvom, pre svega zahvaljujući golmanu Đorđeviću i požrtvovanosti igrača.

Kragujevčani su nastavili sa atacima i u drugom poluvremenu, ali su tek u 32. minutu, posle fantastičnog pogotka Jovanovića, uspeli da izjednače. Preokret i overu pobede „studentima“ je doneo Radovanović, pogocima u 35. i 40. minutu.

„Studenti“ su tako iskoristili ubedljiv poraz Kalče, od Deusa u Sremskoj Mitrovici (10:1) pa sada imaju dva boda više od niškog tima, a četiri od Sremaca.