0
1042

ekonomac benfika simic

U 17. kolu Prve futsal lige Srbije, oba kragujevačka predstavnika upisala su pobede.

Ekonomac je nastavio da niže ubedljive pobede pod trenerskom palicom Predraga Rajića, ovoga puta nadigravši ekipu Nove Pazove, na svom parketu, rezultatom 9:1. Gosti su poveli prelepim lob udarcem Branimira Milosavljevića u 9. minutu, ali je sa dva pogotka ekspresno odgovorio Miloš Stojković. Potom se na isti način nadovezao Denis Ramić, a do odlaska na odmor u strelce se upisao i Ninoslav Aleksić – 5:1. U nastavku susreta pobedu su ubedljivijom učinili Nikola Rnić, Miloš Simić, Vladan Vesić i Dušan Rakić. „Studenti“ su tako ostali na vrhu, sa bodom prednosti nad Deusom iz Sremske Mitrovice.

Mašinac je u još jednom derbiju začelja u gostima, savladao niški Kopernikus, rezultatom 4:3. Utakmica je ponovo bila izuzetno dramatična, ali su Kragujevčani još jednom pokazali da zaslužuju znatno bolji plasman i zakoračali ka sigurnoj zoni. Ovim trijumfom pretekli su na tabeli upravo Nišlije od kojih sada imaju bod više, a tri boda prednosti nad poslednjeplasiranim Fleš Bečejem.