Remi fudbalera Radničkog u derbiju sa Kabelom

- -
0

U derbiju jesenjeg dela sezone, fudbaleri Radničkog odigrali su nerešeno na gostovanju novosadskom Kabelu, rezultatom 1:1.

Posle maksimalnog učinka u prvih sedam kola, ovo su bili prvi bodovi koje su Novosađani „ispustili“, dok drugoplasirani Kragujevčani na svom kontu imaju šest pobeda i dva remija.

Baš kao i u prethodnom susretu sa Radničkim iz Pirota, Kragujevčani su gubili na startu posle kornera i gužve u petercu, a ovoga puta strelac je bio Kiril Nebo u 16. minutu. Međutim, Kragujevčanima je bio dovoljan samo minut da izjednače, pošto se centarfor Slađan Nikodijević lepo zagradio i sa pet-šest metara matirao protivničkog golmana.

Imao je Radnički šansu da preokrene rezultat sa penala, baš kao i u pomenutom duelu sa Piroćancima, ali je ovoga puta golman Brać odbranio udarac Miriću, nakon što je prethodno posle svoje greške skrivio najstrožu kaznu. Domaći su u nastavku susreta propustili priliku da kazne Kragujevčane, kada je napadač Vidakov iz neposredne blizine šutirao glavom pored gola.

Remi vodećeg dvojca nisu uspeli da iskoriste najbliži pratioci, koji su pretrpeli poraze, pa je Radnički čak i povećao prednost nad trećeplasiranom Kolubarom na pet bodova, a uz to je ostao neporažen i na najvažnijem gostovanju u sezoni.

U narednom kolu Kragujevčani dočekuju pretposlednji Dinamo iz Vranja.