Fudbaleri Radničkog doneli vredne bodove iz Subotice

- -
0

fk radnicki spartak nedoviFudbaleri Radničkog 1923 izvojevali su veliku pobedu u borbi za opstanak, kao gosti subotičkom Spartaku, rezultatom 2:1.

Žestoku inicijativu na početku susreta Spartak je materijalizovao u 15. minutu, kada je Šarac posle polukontre glavom matirao Čančarevića.

Kragujevčani su u tim trenucima morali da zaigraju na sve ili ništa, pa su se u šansi našli Milošković i Petronijević, ali je mreža golmana Aleksića i dalje mirovala. Međutim, potencijalni golman reprezentacije Srbije savldan je u 38. minutu, kada je Spalević lepim udarcem sa ivice šesnaesterca iskoristio dodavanje Petronijevića.

To je bilo sve što je bilo vredno pomena u prvih 45 minuta, a ključni detalj desio se u sedmom minutu nastavka susreta, kada je Adamović dobio drugi žuti karton, zbog skidanja majice. Brojčanu prednost gosti su iskoristili tek u 83. minutu. U odsustvu „požutelog“ Beljića, Slavko Marić je izveo slobodan udarac sa nekih 18 metara i sjajnim evrogolom postavio konačan rezultat.

Spartak ZV – Radnički 1923 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 1.000. Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje). Strelci: Dino Šarac u 15. za Spartak, a Darko Spalević u 38. i Slavko Marić u 83. minutu za Radnički 1923.  Žuti kartoni: Despotović, Mezei (Spartak) Marić, Đuričković, Petrović, Rosić (Radnički 1923). Crveni karton: Adamović (Spartak) u 52. minutu.

Spartak ZV: Aleksić, Antonić, Farkaš, Adamović, Puškarić, Novaković, Šarac (od 53. Popara), Torbica, Kovačević, Čović (od 59. Mezei), Despotović (od 84. Nosković).

Radnički 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Fejsa, Bubanja, Nedović (od 90. Kovačević), I. Petrović, Milošković, Petronijević (od 68. Đuričković), Mirić, Spalević (od 87. Andrić).