Zvezda slavila u „Jezeru“, Radnički sve dalje od Jadrana

- -
0

kk radnicki zvezda sinovec abaU izuzetno važnom susretu u borbi za jedno od četiri mesta koja vode u polufinale plej-ofa Superlige, a samim tim i u ABA ligu naredne sezone, košarkaši Radničkog poraženi su od Crvene zvezde, rezultatom 72:66.

Gosti su bolje startovali, poveli sa 9:3, ali je Radnički predvođen Urošem Nikolićem uzvratio serijom 15:5 i na prvi predah otišao sa četiri poena prednosti – 18:14.

Posle rezultatske klackalice u drugoj četvrtini, američki plejmejker Demarkus Nelson vezao je devet poena u finišu, za seriju njegovog tima 9:2 i odveo crveno-bele na poluvreme sa tri poena viška – 36:33.

U 24. minutu izabranici Miroslava Nikolića prišli su na samo koš zaostatka (42:40), ali je potom Zvezda prvi put došla do dvocifrene prednosti (56:46), sa kojom je i ušla u poslednju deonicu.

Punih pet minuta gosti su bili bez poena u poslednjoj četvrtini, ali su Kragujevčani za to vreme uspeli samo da prepolove zaostak (59:54). Iako je Zvezda u poslednji minut ušla sa „plus šest“ (68:62), domaći su 24 sekunde pre kraja prišli na samo dva poena zaostatka – 68:66, ali su potom precizni sa linije penala bili Savović i Rakočević, dok domaći nisu uspeli da realizuju svoje napade.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Demarkus Nelson sa 20, dok je kod domaćina najbolji bio Uroš Nikolić sa 17 poena.

Radnički – Crvena zvezda 66:72 (18:14, 15:22, 16:23, 17:13)

Dvorana: Jezero. Gledalaca: 2.000. Sudije: Belošević, Jevtović, Čukalović.

Radnički: Miljenović, Sinovec 9, Ćapin 13, Milosavljević, Jović, Borisov 10, Dimić, Nikolić 17, Krstović, Mijatović 5, Vajt 11, Vuksanović 1.

Crvena zvezda: Đokić, Subotić 11, Rakočević 12, Mitrović, Lazić 3, Simonović 3, Milovanović 2, Savović 4, Katić 16, Radivojević, Nelson 20, Skot 3.