Zvezda savladala Radnički posle pet setova

- -
0

U poslednjem kolu ligaškog dela Superlige, odbojkaši Radničkog poraženi su od Crvene zvezde, na svom parketu, rezultatom 3:2.

Kragujevčani su bolje otvorili meč, ali je uvodni set ipak pripao Beograđanima, posle preokreta u finišu (25:23). Radnički se vratio u igru i osvojio naredna dva seta (25:22, 25:20), ali se ispostavilo da je to bilo sve što je uspeo da uradi.

„Crveno-beli“ su od starta četvrtog seta krenuli agresivnije, ali je domaćin u dva navrata uspevao da istopi veliki minus, od pet, odnosno četiri poena, pa čak i da stekne tri poena „viška“ (19:16, 20:17). Međutim, u tim trenucima proradili su servis i blok Beograđana, koji su vezali osam poena i došli do izjednačenja – 25:20.

U „taj-brejku“ je na terenu postojao samo jedan tim, pa je veći deo kolača otišao u Beograd – 15:9.

Kod domaćina prednjačili su Nemanja Stevanović (21 poen) i Ivan Glavinić (18), a dvocifreni su bili još Nikola Žugić (12) i Nikola Goić (11). Na drugoj strani je bilo više raspoloženih igrača, što je i presudilo, a najefikasniji bio je Danilo Pavlović sa 17 poena.

Posle nekompletnog poslednjeg kola Radnički zauzima sedmu poziciju sa 22 boda, tri više od Niša, koji svoj meč sa subotičkim Spartakom igra sutra.