Zvezda osvojila Kup u praznom „Jezeru“

- -
0

kk zvezda kupU sablasno praznom „Jezeru“ košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća, savladavši u finalu Partizan, rezultatom 78:69.

Podsetimo, zbog jučerašnjih izgreda huligana, meč je nastavljen danas u 19 sati, od rezultata 43:43, a igralo se 14 minuta.

Ostaće zapisano u istoriji da je finale igrano u dva dana, čime je bačena velika ljaga na ovo takmičenje i srpsku košarku uopšte.

Utakmica je rešena početkom poslednje četvrtine, kada je Zvezda napravila seriju 14:0.

Ni u odsustvu navijača nisu izostala koškanja i protesti na obe strane, a sudije su nekoliko puta reagovale tehničkim greškama, pa čak i isključenjima sa klupe.

Potom su senku na dodelu pehara Zvezdi bacili košarkaši i stručni štab crno-belih, koji su otišli u svlačionice pre dodele trofeja „Kupa Radivoja Koraća“.

Partizan – Crvena zvezda 69:78 (22:25, 16:16, 11:8, 20:29)

KragujevacDvorana: Jezero. Bez prisustva gledalaca. Sudije: Belošević, Vojinović, Maričić.

PARTIZAN: Milutinov, Vesterman 14, Gordić 3, Lučić 17, Milosavljević 7, Bogdanović 6, Gagić 8, Musli 2, Čakarević, Đekić, Gordon 2, Bertans 10.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković, Subotić 4, Rakočević 20, Mitrović, Lazić, Simonović 8, Savović 1, Katić 8, Samardžiski, Radivojević, Nelson 17, Skot 20.