Železničar koban za „Tigrice“

- -
0

zrk radnicki indjija

I drugi put ove sezone rukometašice Radničkog remizirale su sa timom Železničara iz Inđije, u 13. kolu Superlige, na parketu hale „Jezero“, rezultatom 29:29 (13:14).

Gošće su u većem delu meča održavale vođstvo od dva gola razlike, da bi u 40. minutu došle i do maksimalnih „plus četiri“ (20:16). Taj zaostatak kao da je konačno razbudio „tigrice“, koje su šest minuta kasnije izjednačile, ali do potpunog preokreta nisu mogle.

Imao je Železničar zatim još par puta i „plus tri“, u poslednji minut ušao sa golom prednosti, ali je 10 sekundi pre kraja Sanja Radosavljević sprečila katastrofu i ostavila Radnički u igri za titulu.

U domaćem timu daleko najefikasnija bila je Ivana Prijović sa 13 golova, Sanja Radosavljević dodala je pet, a Anđela Janjušević četiri.

Posle ovog kiksa „Tigrice“ zaostaju dva boda za vodećim Izvorom iz Bukovičke Banje, pa im za odbranu titule više nije dovoljna bilo koja pobeda u derbiju sa direktnim rivalom koji se igra za dva kola, jer će morati da trijumfuju sa više od tri razlike s obzirom na to da su u prvom meču poražene rezultatom 28:25.

Radnički – Železničar 29:29 (13:14)

KRAGUJEVAC – Hala: „Jezero“. Gledalaca: 200. Sudije: Srđan Lončarević i Dobrosav Knežević. Sedmerci: Radnički 8(5), Železničar 2(0). Isključenja: Radnički 8, Železničar 14 minuta.

RADNIČKI: Ćosić (3 odbrana), Petrović, Stojković, Prijović 13, Tanić 1, Radosavljević 5, Radović, Simić 1, Lukić 2, Risović (9 odbrana), Dukić 1, Tatar 2, Veljković, Kulić, Janjušević 4.

ŽELEZNIČAR: Ležaja (7 odbrana), Žigić, Stojsavljević, Krstić, Cvijić 8, Đurović 3, Bursać 3, Dragović, Pavlović 2, Žak (odbrana), Kostić, Stamenić 5, Bojić, Anjol, Miličić 5, Bakša 3.