Završeno Balkansko prvenstvo u karateu, Kragujevčanima dve bronze

- -
0

karate balkansko prvenstvoMinulog vikenda Kragujevac je bio domaćin Prvenstva Balkana u karateu, na kojem je učestvovalo više od 1.500 takimčara iz 14 zemalja.

Ovo je bilo najmasovnije do sada organizovano takmičenje u karateu, u Srbiji, gde se na šest borilišta u sportskoj hali „Jezero“, istovremeno odigravalo 14. Balkansko prvenstvo za kadete i juniore, 18. Balkansko prvenstvo za decu i 3. Balkanski kup za mlađe seniore, do 21 godine starosti.

Najbolja je bila reprezentacija Turske, dok je Srbije osvojila drugo mesto na Balkanskom prvenstvu u karateu za decu, kadete, juniore i mlađe seniore. Naši reprezentativci osvojili su 42 medalje.

Učestvovalo je osam kragujevačkih takmičara, a dve bronzane medalje osvojili su Avram Cvetković i Lazar Vukićević, članovi Karate kluba Junior.