Veliko srce „tigrica“ za prolaz u TOP16 EHF kupa

- -
1

U utakmici za infarkt, rukometašice Radničkog savladale su tim Karpata iz Ukrajine, rezultatom 33:23 i tako nadoknadile „minus devet“ iz prvog meča treće runde EHF kupa, pa će se naći u šesnaestini finala ovog evropskog takmičenja.

„Tigrice“ su već na startu povele sa tri gola prednosti (4:1), ali su gošće u 24. minutu uspele da stignu do jedinog vođstva (12:11). Ipak, do odlaska na odmor domaće uspevaju da se vrate na „plus tri“ (16:13).

U nastavku susreta Kragujevčanke su zaigrale još agresivnije i borbenije, pa su, predvođene Katarinom Stepanović, u 56. minutu povele sa devet golova razlike – 31:22. Upravo tim rezultatom završena je prva utakmica, pa je Radničkom za prolaz bila potrebna pobeda od 10 razlike.

Pokazale su „tigrice“ da imaju veliko srce i u trenucima kada su igrale bez povređenih Biljane Balać i Jasmine Kukić-Radojičić i pogotkom Katarine Stepanović u poslednjoj sekundi utakmice stigle do potrebne razlike.

Najefikasnija bila je upravo Katarina Stepanović sa 11 pogodaka, Kukić-Radojičić postigla je šest, a Biljana Balać četiri. Na golu je odlična bila Olivera Tošović sa 12 odbrana, koliko je zabeležila i Gajovičeva na drugoj strani.

Radnički – Karpati 33:23(16:13)
Kragujevac – Gledalaca: 400. Sedmerci: Radnički 8(4), Karpati 3(2). Isključenja: Radnički 6, Karpati 4 minuta.
RADNIČKI: Ćosić (4 odbrane, sedmerac), Jovanović, Tanić 2, Stepanović 11(1), Radosavljević 3, Čairović, Knežević, Milić 1, Tošović (12 odbrana), Balać 4, Kukić-Radojičić 6, Filipović, Kuharović 3(3),Obućina, Stojiljković 3.
KARPATI: Balog (2 odbrane, sedmerac), Umanets 4 , Šolokovska 5, Švab, Semal 1, Kilč, Tarasova 2(2), Lebedijeva 1, Gajovič (12 odbrana, 2 sedmerca), Petrovska 3, Turkalo 2, Maličenko 5, Mazuiuta.