Velika pobeda košarkašica Šumadije, solidan otpor Radničkog

- -
0

zkk sumadija (2)

U 11. kolu Ženske košarkaške lige Srbije, Šumadija je pod vođstvom novog trenera, Nenada Milovanovića, ostvarila pomalo i neočekivanu pobedu nad drugoplasiranim timom Spartaka iz Subotice, na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“, rezultatom 59:50 (14:14, 19:9, 16:13, 10:14).

Uprkos tome što su oslabljene odlascima nekolicine ključnih igračica, podmlađene Šumadinke odigrale su sjajno, pa su na kraju sasvim zasluženo izvojevale pobedu.

Međutim, početak susreta nije nagoveštavao takav ishod. Subotičanke su posle četiri minuta imale vođstvo 6:0, ali su domaće posle Milovanovićevog tajm-auta zaigrale bolje i do kraja prve četvrtine uspele da izjednače – 14:14.

U istom ritmu Kragujevčanke su nastavile i posle kratkog predaha, pa su na veliki odmor otišle sa dvocifrenom prednošću (33:23), a u trećoj deonici u više navrata imale i maksimalnih „plus 17“. Do kraja susreta gošće su samo ublažile poraz.

Tim je do pobede predvodila Jelena Prvulović (14 poena, indeks 15), a pratile su je Kristina Milošević (12 poena, 9 skokova, indeks 11), Neda Vasović (10 poena, 7 skokova, indeks 11), Jelena Ćulafić (4 poena, 9 asistencija, indeks 12)…

Ovom pobedom Šumadija se na šestom mestu, sa skorom 6-6, izjednačila sa Radničkim, koji je pružio dobar otpor na gostovanju neprikosnovenom Radivoju Koraću, u porazu rezultatom 71:61 (19:11, 18:16, 15:20, 19:14).

Radnički je loše startovao (14:4) i potom sve vreme jurio taj zaostatak, koji je u jednom trenutku istopio na „minus jedan“ (26:25), ali više od toga u duelu sa daleko najboljim timom u državi, jednostavno nije mogao.

Najefikasnije u redovima „crvenih“, sa po 18 poena bile su Jelena Trifunović (6 asistencija, indeks 12) i Bojana Stevanović (indeks 14), dok je Marija Novak postigla 9, uz 10 skokova, za indeks 16.