Vaterpolisti Radničkog pregazili Dunav

- -
0

Vaterpolisti Radničkog rutinski su došli do pete prvenstvene pobede u petom kolu Prve A lige Srbije, savladavši ekipu Dunava u Novom Sadu, rezultatom 18:2.

Šef stručnog štaba Kragujevčana veću šansu pružio je igračima sa manjom minutažom, a prvi golman, Zdravko Radić nije bio ni u protokolu. Njegovo mesto među stativama zauzeo je Igor Lazić, koji ga je dostojno zamenio, a među trinaestoricom igrača našao se i Vedran Ćirković.

Kragujevčani su bili prejaki za golobrade momke koji su praktično juniorski tim Vojvodine, pa je već u prvoj četvrtini rešeno pitanje pobednika (7:0).

U nastavku susreta vaterpolisti Radničkog smanjili su gas, pa je Boris Šiman u trećoj četvrtini postigao dva pogotka za Novosađane.

To je bilo nedovoljno da se izbegne ubedljiv poraz protiv sjajnog kragujevačkog tima, koji se sada okreće četvrtfinalnom meču Kupa Evrope sa španskim Matarom.

Dunav – Radnički 2:18 (0:7, 0:2, 2:5, 0:4)

Bazen „Slana bara“. Gledalaca: 200. Sudije: Goran Jovančević i Lazar Anđelić. Igrač više: Dunav 2(0), Radnički 9(6).

DUNAV: Dobožanov, Šiman 2, Vulović, Joksimović, Toholj, Ljubičić, Prekogačić, Đurđević, Vojčić, Marić, Katić, Petrovski, Šćepanović. Trener: Marko Orlović.

RADNIČKI: Lazić, Burić 1, Popović 2, Marković, Gak 1, Bašić 1, Ćirić 1, Čupić 2, Zloković 2, F. Filipović 3, Udovičić 2, Đ. Filipović 1, Ćirković 2. Trener: Dejan Udovičić.