Vaterpolisti Radničkog osvojili Kup Evrope

- -
0

VK RadnickiVaterpolisti Radničkog osvojili su Kup Evrope, pošto su i u revanšu susretu finala ovog takmičenja savladali italijansku Florenciju, rezultatom 7:6, u sjajnoj atmosferi zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“.

Italijani su pokazali da su se sa pravom našli u završnici ovog takmičenja iako su jurili „minus četiri“ iz prvog meča.

Domaći su poveli maestralnim golom Vanje Udovičića u drugom minutu, a dva minuta kasnije Filip Filipović udvostručio je prednost sa igračem više. Na drugoj strani, Italijani su iskoristili prvu brojčanu prednost i smanjili zaostatak pred odlazak na prvi mini predah (2:1).

Sredinom druge četvrtine Radnički se vratio na „plus dva“ posle fantastične akcije u kojoj je Boris Zloković odlično proigrao Slavka Gaka, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu, a potom je Filipović bio precizan sa igračem više – 4:1. Međutim, pred kraj druge deonice Italijani u dva navrata koriste brojčanu prednost, golovima Binija i Frančeska Di Fulvija, i ponovo prilaze na gol zaostatka – 4:3.

U drugom poluvremenu španski reprezentativac Albert Espanjol uspeo je čak i da donese gostima izjednačenje, ali je crnogorski centar Boris Zloković vratio Kragujevčane u vođstvo – 5:4.

Nisu se predavali vaterpolisti Florencije, pa Molina u poslednjoj četvrtini donosi novo izjednačenje, iz peterca, ali je Zloković još jednim lepim golom vratio Kragujevčane u vođstvo. Sve dileme oko pobednika otklonio je Đorđe Filipović, pedesetak sekundi pre kraja meča, a gosi su u samom finišu meča stigli do pristojnijeg poraza.

Radnički – Florencija7:6 (2:1, 2:2, 1:1, 2:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Arkadi Vovodin (Rusija) i Nikolaos Vasiliu (Grčka). Igrač više: Radnički 7(4), Florencija 6(4). Peterci: Florencija 2(1).

RADNIČKI: Radić, Burić, Popović, Marković, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković2, F. Filipović2, Udovičić 1, Đ. Filipović 1, Stivens. Trener: Udovičić.

FLORENCIJA: Muđeli, F. Di Fulvio2, Borela, Pagani, Molina 1, Kopoli, Brankatelo, Espanjol 1, Lapena, Gobi, Bini2, A. Di Fulvio, Mineti. Trener: Sotani.