Vaterpolisti Radničkog na pragu osvajanja Kupa Evrope

- -
8

vk radnicki mataroVaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Florencije, u Firenci, u prvom susretu finala Kupa Evrope, rezultatom 8:4 i tako stekli veliku prednost pred revanš koji se igra 6. aprila, u Kragujevcu.

Oko 150 Kragujevčana, koji su ovom prilikom doputovali u Firencu, pomoglo je svojim ljubimcima da se što bolje adaptiraju na teške uslove bazena, koji zbog visoke temperature vode i vazduha više odgovaraju rekreativcima nego sportistima.

Radnički je poveo preko Filipa Filipovića već u prvom napadu, ali je na drugoj strani uzvratio Pagani sa distance. Odmah zatim hrvatski internacionalac Damir Burić lepo je uplivao na centarsku poziciju i još lepšom šraubom vratio prednost svom timu.

Ipak, Italijani su rešili prvu četvrtinu u svoju korist (3:2), zahvaljujući braći Frančesku i Anđelu Di Fulviju, koji su bili precizni sa igračem više.

A onda su izabranici Dejana Udovičića zaigrali sjajno u oba pravca. Saigrače je na startu drugog perioda igre razbudio Slavko Gak sa dva prelepa gola, što je ulilo dodatno samopouzdanje i odbrani, koja nije kapitulirala u ovoj deonici.

Dva minuta pred odlazak na odmor Filip Filipović je poslao projektil u gornji ugao Muđelijevog gola, koji je morao da vadi loptu iz mreže i u sledećem napadu, posle dobre akcije najmlađih igrača Radničkog, Dušana Markovića i Borisa Popovića – 6:3.

Predvođeni fenomenalno raspoloženim golmanom Zdravkom Radićem, gosti su i u drugom poluvremenu bili odlični u odbrani, pa su primili samo jedan gol, dok su na drugoj strani po jednom bili precizni u obe četvrtine.

U trećoj je Filip Filipović sigurno realizovao peterac, dok je u četvrtoj Popović zatresao mrežu šraubom.

Najefikasniji bio je Filipović sa tri gola, po dva su postigli Gak i Popović, a jedan Damir Burić.

Zanimljivo je da je Radnički identičnim rezultatom slavio i u meču grupne faze, odigranom na zatvorenom bazenu Sportskog centra „Park“.

Florencija – Radnički 4:8 (3:2, 0:4, 1:1, 0:1)

Bazen: Nanini. Gledalaca: 1.000. Sudije: Ksavijer Buk (Španija) i Aksel Bender (Nemačka). Igrač više: Florencija 9(2), Radnički 7(1). Peterci: Radnički 1(1).

FLORENCIJA: Muđeli, F. Di Fulvio 2, Borela, Pagani 1, Molina, Kopoli, Brankatelo, Espanjol, Lapena, Gobi, Bini, A. Di Fulvio 1, Mineti. Trener: Sotani.

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Popović 2, Marković, Gak 2, Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković, F. Filipović 3, Udovičić, Đ. Filipović, Stivens. Trener: Udovičić.