Vaterpolisti Radničkog izborili „fajnal-for“

- -
0

kvk-radnicki-ganic-3

U sedmom kolu Prve B lige Srbije, vaterpolisti Radničkog slavili su na gostovanju direktnom konkurentu u borbi za „fajnal-for“, Novom Beogradu 011, rezultatom 12:11 (3:1, 1:5, 3:3, 5:2), pa su tako tri kola pre kraja ovom rivalu pobegli nedostižnih 10 bodova i obezbedili učešće u završnici takmičenja.

Izabranici Uroša Stevanovića dobro su otvorili utakmicu (3:1), ali je domaćin furioznom igrom u drugoj četvrtini preokrenuo i na odmor otiša sa dva gola „viška“ – 6:4.

Posle izjednačene treće četvrtine, mlada, ali talentovana i izuzetno fizički pripremljena ekipa Radničkog, dodala je gas i zasluženo došla do pobede kojom je zadržala maksimalan učinak i stigla nadomak osvajanja prvog mesta.

Najefikasniji bili su Ganić i Metodiev sa po tri gola, Radovanlija je dodao dva, a Stanojević, Jelača, Bogdanović i Bosić po jedan.

Novi Beograd 011 – Radnički 11:12 (1:3, 5:1, 3:3, 2:5)

Bazen: „Vlaho Bato Orlić“. Sudije: Zeljković i Sremčev. Isključenja: Novi Beograd 011 8, Radnički 11. Peterci: Novi Beograd 011 2(2).

NOVI BEOGRAD 011: Ilić, Marković, Nikočević 3, Lukić, Pantović, Mričković, Vuković 1, Mutavdžić, Babić 1, Sajko 3, Pelemiš, Nikolić 2, Paunović, Veljković.

RADNIČKI: Gavrilović, Lin, Stanojević 1, Ganić 3, Jelača 1, Bogdanović 1, Metodiev 3, Vulović, Jang, Bosić 1, Panić, Radovanlija 2, Đerković, Tanasijević.