Valjevci stigli Radnički, Šumadija u sredini tabele

- -
0

Minulog vikenda odigrani su mečevi 22. kola Srpske lige „Zapad“, a kragujevački timovi bili su polovično uspešni.

Radnički 1923 je posle kratkog prekida serije remija u prošlom kolu, ponovo odigrao nerešeno, ovoga puta na gostovanju ekipi Zlatibora iz Čajetine, rezultatom 0:0. Novi kiks „crvenih“ konačno su iskoristili fudbaleri Budućnost Krušika 2014 iz Valjeva, koji takođe ovog proleća igraju u promenljivoj formi, pa ovi timovi sada dele prvo mesto sa po 44 boda, ispred Šapina sa 42.

Sa druge strane, Šumadija 1903 je tim u najboljoj formi u drugom delu sezone, pa je već posle sedam kola (pet pobeda i po remi i poraz) sa poslednjeg mesta stigla do sredine tabele. Ovoga puta na Bubnju su savladali četvrtoplasiranu Slogu iz Požege (2:1) i sprečili je da se primakne Radničkom na samo bod. Šumadinci su poveli pogotkom Đurđevića sa bele tačke, u 38. minutu, nakon što je u šesnaestercu srušen Đurović, pa se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Gosti su izjednačili u 56. minutu, kada se Grujičić najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu, da bi 13 minuta kasnije Đurđević svojim drugim golom postavio konačan rezultat. Najefikasniji strelac Šumadije i najbolji akter ovog susreta morao je teren da napusti ranije, jer je u drugom minutu sudijske nadoknade zbog grubog starta dobio crveni karton.

U narednom kolu Šumadija dočekuje Smederevo, a Radnički igra derbi za prvo mesto sa Budućnost Krušikom.