Radnički ponovo bolji od Cibone u Draženovoj dvorani

- -
0

Košarkašima Radničkog ispunila se želja da u Zagrebu ponove partiju od 7. januara ove godine, pošto su ponovo savladali ekipu Cibone u Draženovoj dvorani, ovoga puta rezultatom 85:81.

Posle izjednačene prve četvrtine domaći su se „odlepili“ na osam poena razlike (46:38), ali su Kragujevčani do poluvremena uspeli da smanje zaostatak na pet poena (47:42).

Po povratku sa odmora Cibona se ponovo vratila na „plus osam“, ali je propustila priliku da reši utakmicu, jer su izabranici Miroslava Nikolića serijom 9:0 uspeli da preokrenu rezultat u 25. minutu (53:52).

Predvođeni fantastičnim Teriko Vajtom, koji je meč završio sa 36 poena, košarkaši Radničkog bili su potom u većem delu u prednosti, a meč je rešen praktično u poslednjem minutu susreta. Sjajni plejmejker Ćapin pogodio je tada dva slobodna bacanja i odveo svoj tim na tri poena „viška“, a Zagrepčani su bezuspešno pokušavali šutevima van linije 6,75, pa su bodovi zasluženo otišli u Kragujevac.

Junak susreta, Vajt, pomenutih 36 poena postigao je uz sjajan procenat šuta, čak 86,7%, a tome je dodao i osam skokova, tri asistencije i po četiri osvojene i izgubljene lopte, pa je zabeležio indeks 49 i najverovatnije će biti MVP kola. Odlično ga je pratio Aleksandar Ćapin, čiji je dolazak potpuno promenio igru Radničkog, sa 21 poenom, četiri asistencije i tri ukradene lopte, za indeks 25. Australijanac Mark Vortington dodao je 11 poena, a debitovao je Ratko Varda, koji je za 26 minuta na terenu postigao četiri poena.

Na drugoj strani Žižić je ubacio 20, Mašić 15, a Karter 14 poena.

Cibona – Radnički 81:85 (21:21, 26:21, 17:20, 17:23)

CIBONA: Kus 6, Mašić 15, Karter 14, Marčinković 6, Rozić 2, Jagodić Kuridža 9, Stroberi 9, Žižić 20, Arapović, Hamilton, Kovačević.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec, Ćapin 21, Jović, Marković 2, Amaning 2, Varda 4, Birčević 2, Borisov, Krstović 7, Vajt 36, Vortington 11.