Užičani slavili na „Čika Dači“

- -
2

U jednom od derbija 13. kola, fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od velikog rivala, užičke Slobode, rezultatom 2:0.

Užičani su bili znatno bolji tokom većeg dela susreta i sasvim zasluženo stigli do vođstva u 20. minutu. Tijago je uputio odličan centaršut u peterac Radničkog, gde je iskusni Ranđelović umakao čuvarima i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Pre toga Sloboda je pripretila još dva puta. Najpre je Beljić odlično šutirao sa tridesetak metara, u četvrtom minutu, kada je Knežević poslao loptu u korner, a osam minuta kasnije udarac je oprobao i Krstić.

I u nastavku susreta gosti su imali inicijativu, pa su posle odličnog kontranapada u 50. minutu udvostručili prednost, preciznim udarcem Darija Purića.

Poraz je mogao da bude i ubedljiviji, posle odlične šanse Ranđelovića u 81. minutu. Naime, strelac prvog pogotka, Predrag Ranđelović našao se oči u oči sa Kneževićem, koji je krajnjim naporima uspeo da odbrani njegov udarac, a lopta odlazi tik iznad prečke.

U samom finišu susreta rezervista Stajić se našao sam isred Kneževića, ali je šutirao visoko iznad gola.

Bacio je sve karte u napad strateg Kragujevčana, Dejan Đurđević, zaigrao sa tri napadača u finišu, ali ni to nije pomoglo njegovim izabranicima, koji su tokom celog meča igrali bez ideje i praktično nijednom nisu ozbiljnije ugrozili protivnički gol, pa su ispraćeni salvom zvižduka.

Radnički 1923 – Sloboda 0:2 (0:1)
Stadion: “Čika Dača”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Filipović (Beograd). Strelci: Ranđelović u 20. i Purić u 50. minutu. Žuti kartoni: Kosorić, Đuričković, Petrović (Radnički 1923), Beljić, Ćulibrk (Sloboda).
RADNIČKI: Knežević, Pavlović, Radosavljević, Kosorić, Milošević, Nedović (od 55. Sikimić), Svojić, Petrović (od 85. Zoranović), Milošković, Simović (od 46. Đuričković), Spalević.
SLOBODA POINT: Ranković, Vasilić, Knežević, Ranđelović (od 90. Janićijević), Beljić, Gojković, Purić (od 80. Stajić), Krstić (od 88. Memedović), Tijago, Lovrić, Ćulibrk.