Ubedljiva pobeda Radničkog u Čelendž kupu

- -
0

Rukometaši Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu u osminu finala Čelendž kupa, pošto su u prvom meču treće runde savladali grčki Aeropos iz Edese, rezultatom 38:25.

Uprkos izostanku jednog od najboljih igrača, desnog krila Danijela Kostića, koji se povredio neposredno pred današnji meč, Radnički je već na poluvremenu imao četiri gola viška (17:13).

Po povratku sa odmora Kragujevčani su krenuli silno i serijom 6:1 došli do devet golova prednosti – 23:14. Međutim, gosti smanjuju na minus sedam, posle čega se dugo igralo gol za gol, nakon čega je Radnički u 52. minutu prvi put stigao do dvocifrenog vođstva (33:23).

Poslednji pogodak za ogromnu prednost pred revanš koji je na programu za nedelju dana u Edesi postigao je Tomić desetak sekundi pred kraj meča.

Najefikasniji bili su Rajičević i Nikolić sa po 10 golova, a treba istaći da je kapiten domaćih Petrović upisao čak 17 odbrana.

Radnički – Pas Aeropos 38:25 (17:13)

Dvorana: „Jezero”. Gledalaca: 800. Sudije: Zendali i Rieljo (Italija). Sedmerci: Radnički 4 (2), Pas Aeropos 1 (0). Isključenja: Radnički 8, Pas Aeropos 8 minuta.

RADNIČKI: Pralica 6 (1), Radenović, Janićijević, Filić 3, Mandić 1, Lekić (1, Stevanović, Petrović (17 odbrana, 1 sedmerac), Milinčić 2, Simić, Milošević 1, Nikolić 10, Tomić 3, Gemaljević, Bosić 2, Rajičević 10 (1).

PAS AEROPOS: Kocifas, P. Cuvaras 7, Gismou 4, Petridis, T. Cuvaras, Kralis 2, Kiriaku, Andrejić 5, Vafidis, Bakircis (8 odbrana, 1 sedmerac), Capas, A. Arvanitidis, P. Arvanitidis 5, Mojsios 2, Rodobitis.