Ubedljiv poraz „tigrica“ u Astrahanu

- -
0

zrk radnickiRukometašice Radničkog pretrpele su ubedljiv poraz na gostovanju ruskoj Astrahanočkoj – 41:25, u prvom meču osmine finala EHF kupa.

Pred 3.000 gledalaca, Ruskinje su od samog starta kontrolisale igru, pa su na poluvremenu imale čak 14 golova prednosti – 24:10. U nastavku su domaće održavale stečeno vođstvo, a do kraja su uspele i da malo uvećaju razliku, pa je teško verovati da Kragujevčanke nešto više mogu da urade u revanšu, koji će se po dogovoru klubova, zbog smanjenja troškova, odigrati sutra na istom terenu.

Najbolja igračica susreta bila je Katarina Stepanović, sa 10 golova, a donekle ju je pratila Biljana Balać sa sedam, dok su ostale „tigrice“ imale znatno slabiji učinak. Na drugoj strani bilo je znatno više raspoloženih rukometašica, a prednjačila je Račiteleva sa sedam golova.

Astrahanočka – Radnički 41:25 (24:10)

ASTRAHANDvorana: „Zvezdnji“. Gledalaca: 3.000. Sudije: Panajides i Andreu (obojica Kipar). Sedmerci: Astrahanočka 5(4), Radnički 3(1). Isključenja: Astrahanočka 10, Radnički 8 minuta.

ASTRAHANOČKA: Juščenko 3, Anoškina, Artsjukovič 5, Bogdanova 4, Erić, Fanina 3, Knezović, Nikčević 2, Peče 3, Račiteleva 7, Snopova , Suhanova 2, Trusova, Turej 4, Vetkova 4, Jankuskaja 4.

RADNIČKI: Tošović, Balać 7, Čairović, Ćosić, Jovanović, Knežević, Kukić-Radojičić 2, Milić 1, Obućina 3, Radosavljević, Stepanović 10, Stoiljković 1, Tanić 1.