Ubedljiv poraz Šumadije, Radnički ispustio „plus osam“ u finišu

- -
0

zkk radnicki

Kragujevačke košarkašice pretrpele su poraze u 15. kolu Ženske košarkaške lige Srbije. Šumadija je na svom terenu ubedljivo poražena od trećeplasiranog Vršac Svislajona – 80:57 (19:8, 15:22, 23:17, 23:10), dok je Radnički kao gost izgubio od četvrte Vrbas Medele – 79:74 (21:18, 18:14, 12:18, 28:24).

Šumadija je rezultatski bila u igri do sredine treće četvrtine, kada su gošće počele da stiču dvocifrenu razliku, koju su do kraja uvećale na „plus 23“. Jelena Ćulafić postigla je 15 poena (indeks 19), Jelena Prvulović 12, a Marija Radović 10. Na drugoj strani nezuastavljiva je bila Marina Mandić sa 25 poena (12 skokova, indeks 36).

Radnički se posle lošeg starta (10:3), vratio u igru pred kraj prve deonice i zatim sve vreme disao za vrat protivniku. U 32. minutu uspeo je čak da preokrene (54:53), a u 37. da dođe i do najveće prednosti – 71:63. Ipak, ni to nije bilo dovoljno, jer je za tek nešto više od minuta igre Vrbas napravio seriju 11:0 i zadao Kragujevčankama konačni udarac. U kragujevačkom timu najzapaženija bila je Sara Milošević sa 25 poena, 9 skokova i indeksom 26, a istakla se i Jelena Trifunović (15 poena, 8 skokova, 8 asistencija, indeks 24). Milica Cvetanović dodala je 13 poena, a Bojana Stevanović 11.

Radnički zauzima 9. mesto sa 20 bodova, dok je Šumadija 10. sa jednim manje. U narednom kolu Radnički dočekuje ekipu Spartaka, dok Šumadija gostuje Crvenoj zvezdi.