Treće kolo Zimske lige PSCS održano u Kragujevcu, oboren jedan rekord

- -
0

plivanjePoslednje, treće kolo Zimske lige Plivačkog saveza centralne Srbije održano je u subotu na zatvorenom bazenu Sportskog centra „Park“, a učestvovalo je 350 takmičara.

Daleko najuspešniji bili su takmičari Plivačkog kluba Sveti Nikola iz Niša, koji su osvojili 51 medalju (24 zlatne, 15 srebrnih i 12 bronzanih). Plivači ovog kluba: Aleksandar Nikolić, Nemanja Ranđelović, Stefan Stojanović i Saša Kusinski, oborili su nacionalni juniorski rekord štafete 4×50 metara mešovitim stilom (1:55:79), koji je prethodno bio u vlasništvu beogradskog Partizana.

Drugi po broju medalja bili su takmičari Niša 2005 sa 29 medalja (10 zlatnih, 9 srebrnih i 10 bronzanih), a treći plivači Crince iz Paraćina sa 22 (9, 6, 7).

Od kragujevačkih klubova najbolji je bio četvrtoplasirani Radnički, sa 21 medaljom (8, 6, 7). Još jedan sjajan dan imala je Ksenija Jovanović, koja je osvojila četiri zlatne medalje (200 slobodno, 50 leđno i 50 delfin u konkurenciji kadetkinja i u apsolutnoj konkurenciji štafete 4×50 mešovito), jednu srebrnu (50 delfin apsolutna) i jednu bronzu (200 slobodno apsolutna).

Medalje za Radnički osvojili su još:
Lazar Karić zlato na 50 leđno i srebro na 50 delfin
Nikola Milosavljević zlato na 100 prsno i bronza na 1500 slobodno,
Sara Marković, zlato (seniorke) i srebro (apsolutna) na 1500 slobodno  i srebro na 200 slobodno i 50 leđno,
Iva Radaković, zlato na 50 leđno (pionirke) i bronza na 200 slobodno
Ženska štafeta (Sara Marković, Milica Čanić, Ksenija Jovanović, Iva Radaković), zlato u apsolutnoj konkurenciji na 4×50 mešovito,
Ženska omladinska štafeta (Tamara Stojković, Sara Nikolić, Monika Jovanović, Sara Milosavljević), srebro na 4×50 mešovito,
Muška kadetska štafeta (Lazar Karić, Vladimir Bogdanović, Nikola Petrović, Nikola Jović), bronza na 4×50 mešovito,
Milica Čanić, bronza na 200 slobodno i 100 prsno
Tamara Stojković, bronza na 50 delfin

Plivači Pirata na pobedničko postolje peli su se 12 puta (3, 4, 5) i zauzeli šesto mesto:
Anja Stević, zlato na 100 prsno i srebro 50 delfin
Ženska štafeta mlađe pionirke (Kaja Grbović, Lenka Simić, Ana Marković, Milica Simić), zlato na 4×50 mešovito
Mlađe pionirke, zlato na 4×50 mešovito
Anja Veljić, srebro na 200 slobodno i bronza na 50 leđno i 50 delfin
Mihajlo Milojević, srebro na 200 slobodno
Lea Nenadić, srebro na 100 prsno
Mlađi pioniri (Bogdan Milojević, Sava Dimitrijević, Miloš Belić, Mihajlo Milojević), bronza na 4×50 mešovito
Kristina Šljivić, bronza na 1500 slobodno
Milica Simić, bronza na 100 prsno

Plivači Delfina bili su 10. sa pet medalja (1 zlatna i 4 bronzane). Sofija Jolović osvojila je zlato na 1500 slobodno i bronzu na 200 slobodno, a po jednom su treći bili i Nikolija Popović (200 slobodno), Aleksandra Ilić (1500 slobodno) i ženska omladinska štafeta 4×50 mešovito (Aleksandra Ilić, Ana Avramović, Anđela Obradović, Sofija Jolović).

Plivački klub Foka nije osvojio nijednu medalju.

Nema komentara

Odgovorite