„Tigrice“ slavile u Svilajncu

- -
0

zrk radnickiU susretu imenjaka, rukometašice kragujevačkog Radničkog  slavile su na gostovanju u Svilajncu, rezultatom 26:24, u 18. kolu Superlige Srbije.

Domaće su u 10. minutu stekle tri gola prednosti (6:3), ali su „tigrice“ postepeno topile zaostatak i stigle do izjednačenja u 28. minutu (10:10), a do odlaska na odmor uspele su i da povedu sa dva gola razlike – 13:11.

Sredinom drugog poluvremena Svilajnčanke stižu do izjednačenja – 17:17, ali je odlična Olivera Tošović odbranama pokrenula svoj tim ka novoj pobedi.

Sa 18 odbrana Olivera je najzaslužnija za pobedu Kragujevčanki, dok je u napadu prednjačila Jasmina Kukić Radojičić sa šest golova. Katarina Stepanović dodala je pet, a Slavica Koperec i Marija Kuharović po četiri gola.

Radnički (SV) – Radnički (KG) 24:26 (11:13)

SVILAJNAC – Hala sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Goran Kovač (K. Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Radnički (SV) 6(3), Radnički (KG) 7(5). Isključenja: Radnički (SV) 8, Radnički (KG) 8 minuta.

Radnički (SV): Georgijev (13 odbrana), Paljoš, Petković, Glišović 4, Cvetković, Petrović 3, Aleksić 1, Simić 3, Filipović 2, Jevtić (1 odbrana), Stojiljković 4, Kostrešević 1, Milojković, Ćubela 6(3).

Radnički (KG): Ćosić, Jovanović, Tanić 3, Stepanović 5(1), Radosavljević 2, Čairović, Knežević, Milić, Koperec 4, Tošović (18 odbrana), Balać 1, Kukić-Radojičić 6, Filipović, Kuharović 4(4), Obućina, Stojiljković 1.