„Tigrice“ potvrdile dobru formu pred derbi

- -
0

zrk radnicki simona blagojevic

U pretposlednjem kolu regularnog dela Superlige, rukometašice Radničkog bile su sigurne protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi, na svom parketu, rezultatom 30:22 (15:14).

Gošće su parilale samo u prvom poluvremenu, kada su imale i dva gola prednosti, ali su „tigrice“, ipak, na odmor otišle uz minimalno vođstvo, koje su po povratku počele da uvećavaju.

Zahvaljujući poboljšanoj odbrani, Kragujevčanke su u jednom momentu imale i „plus 10“ (30:20), pa raduje dobra forma pred derbi sa vodećim Izvorom iz Bukovičke Banje, koji se igra u sredu, od 18 sati, u hali „Jezero“.

Najefikasnija bila je Anđela Janjušević sa devet golova, Sandra Radović dodala je osam, a Sanja Radosavljević šest. Na golu je ponovo briljirala Jovana Risović, sa 18 odbrana, ali se na drugoj strani istakla i Nina Kolundžić (14), koja je Kragujevčankama iz sedam peteraca dozvolila samo dva gola.

Radnički – Sloga 30:22 (15:14)

Hala: „Jezero“. Gledalaca : 300. Sudije: Goran Kovač (K. Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Radnički 7(2), Sloga 3(3). Isključenja: Radnički 8, Sloga 12 minuta.

RADNIČKI: Ćosić (1 odbrana), Petrović 2, Stojković, Prijović 1, Tanić 2, S. Radosavljević 6, N. Radosavljević, Radović 8, Stajković, Lukić, Risović (18 odbrana), Dukić 1, Tatar, Kulić, Todorović 1, Janjušević 9.

SLOGA: N. Kolundžić (14 odbrana), Jovanović 2, Bogojević 1, Joksimović 1, Simeonović, Terzić 2, Končar 4, Đorđević 8, Vranić 2, Milošević 1, Blagojević, Aleksić, Mladenović, Pavlović, Orlović, T. Kolundžić 1.